Cât de repede a făcut KO Tyson pe Spinks?

Anonim

Tyson a câștigat lupta, eliminând Spinks în 91 de secunde.

În plus, cât de repede a fost cel mai rapid knock-out al lui Mike Tyson?

Un Tyson KO clasic cu un singur pumn. Cu patru lupte înainte ca Tyson să câștige titlul mondial, el sa transformat într-un mod electrizant și violent făcut praf , având nevoie de doar 30 de secunde -- the cel mai rapid knockout a carierei sale -- pentru a-l distruge pe Frazier, fiul fostului campion mondial la categoria grea Joe Frazier.

De asemenea, știți, cât a durat lupta Tyson Spinks? Dar acum 30 de ani ultimul luna, Michael Spinkswas printre cele mai cunoscute personalități sportive ale națiunii - și din lume. A făcut o ieșire în grabă pe 27 iunie 1988, cand titlul său la categoria grea luptă cu Mike Tyson s-a încheiat în 91 de secunde la Atlantic City ConventionHall.

În mod similar, vă puteți întreba, care este cel mai rapid knockout în box?

CEL MAI RAPID KNOCKOUT The cel mai rapid knockout onrecord pare să fie unul într-un turneu Golden Gloves de la Minneapolis, Minnesota, SUA, pe 4 noiembrie 1947, când Mike Collins l-a întors pe Pat Brownson cu primul pumn și concursul a fost oprit, fără numărare, la 4 secunde după sonerie.

Câte lupte a câștigat și pierdut Mike Tyson?

a lui Tyson Record de box. Tyson am vazut in total 58 lupte în cariera sa profesională. Cincizeci dintre ei au câștigat, 44 dintre ei fiind prin knockout. Printre lupte el făcut nu victorie , el oficial pierdut șase, în timp ce doi au intrat în categoria fără concurs.